Riedel
O-Wine 20-års jubileum Cabernet/Merlot 60 cl 6 stk
- Stor, høy klokke med relativt bred åpning
- Formen på klokken forsterker opplevelsen av vinen
- Passer til flere vindurer
1 197,-
Beskrivelse
O-Wine 20-års jubileum Cabernet/Merlot 60 cl fra Riedel er et eksklusivt sett med seks druespesifikke vinglass, spesielt designet for å forbedre smaksopplevelsen av Cabernet og Merlot viner. Glassene er en del av Riedels The O Wine Tumbler-serie, og de har en stor og høy kumme med en relativt bred åpning. Denne formen er nøye utformet for å dempe vinens harde toner og mest aggressive syrlighet, samtidig som den fremhever fruktsødmen. Resultatet er en rundere og fyldigere smaksopplevelse som virkelig lar vinen skinne.Disse glassene er et ideelt valg for å nyte viner som Bordeaux, Cabernet Franc, Margaux, Médoc, Pomerol, og flere. De passer perfekt som en del av en elegant borddekking til en hyggelig middag, eller når du ønsker å nyte en virkelig god vin i godt selskap.
Ved å bruke Riedels druespesifikke glass for Cabernet/Merlot, kan du være sikker på at vinen serveres under optimale forhold. Glassene forsterker vinens karakter ved å myke opp astringensen og balansere syren, noe som gjør dem ideelle for en rekke rødviner som Bordeaux (rød), Cabernet Franc, Fronsac, Graves rouge, Listrac, Margaux, Médoc, Moulis, Pauillac, Pessac Leognan (rød), Pomerol, St. Emilion, St. Estèphe, og St. Julien.
Dette settet markerer Riedels 20-årsjubileum for The O Wine Tumbler-serien, og det er et must for vinelskere som verdsetter både funksjonalitet og estetikk i sitt glassvalg.
- Fri frakt over 699,-
- Rask levering
- Prisløfte
- Last ned appen og få velkomstkupong
- SKU:
- 616769
- EAN:
- 9006206525034
- Artikkelnummer:
- R-7414/60
- Merke:
- Riedel
- Serie:
- O Wine
- Kategori:
- Vinglass
- Opprinnelsesland:
- Tyskland
Spesifikasjoner
- Høyde:
- 12,1 cm
- Volum (cl):
- 60 cl
Design og materiale
- Farge:
- Klar
- Materiale:
- Krystallglass
Vedlikehold og bruk
- Tåler maskinvask:
- Ja
- Håndvask anbefales:
- Ja
- Vedlikehold:
- • Kan vaskes i oppvaskmaskin – Glassene kan vaskes i oppvaskmaskin, men vask dem gjerne separat uten at de slår mot hverandre. • Vask senere – Hvis glassene skal stå over natten, kan du helle i litt varmt vann for å gjøre vaskingen enklere dagen etter. • Tørk og poler – Hvis glasset tørkes med en gang, slipper du striper og flekker. Poler glassene med en pusseklut fra Riedel eller et mykt håndkle. Hold i foten og tørk ved å snurre på foten. Tørk stetten. Ta tak i klokken med den ene hånden og tørk forsiktig med den andre. • For ekstra glans – For at glasset skal skinne ekstra mye, fyller du glasset med damp og tørker deretter med pusseklut. • Luft glassene – Før bruk er det lurt å lufte glassene for å få bort eventuell lukt. Blås i dem eller rist.
-
-50%
Modern House
Sontell Silver champagneglass 18 cl stål/blank
Førpris 199,-
100,-
Ikke på nettlagerFinnes i 36 butikker -
-48%
Lykketegning
Nyte øyeblikk champagneglass 35 cl
Førpris 299,-
155,-
På nettlagerFinnes i 3 butikker
-
Riedel
O-Wine 20-års jubileum Pinot Noir/Nebbiolo 69 cl 6 stk
1 197,-
Få på nettlagerKan sendes til butikk -
Riedel
O-Wine 20-års jubileum Riesling/Zinfandel 37,5 cl 6 stk
1 197,-
Få på nettlagerKan sendes til butikk -
-40%
Rosendahl
Grand Cru vannglass 22 cl 6 stk
Førpris 259,-
155,-
På nettlagerFinnes i 49 butikker -
-60%
Stiernholm
Hermitage vinglass 35 cl 6 stk
Førpris 439,-
176,-
På nettlagerFinnes i 29 butikker -
-40%
Zwiesel Glas
Vervino allround rødvinsglass 68 cl 2 stk
Førpris 599,-
359,-
På nettlagerFinnes i 49 butikker